top of page
2113495.jpg

Auto, které se o sebe postará samo!

Přidáno 18.04.2019

Už 67. ročník Frankfurtského autosalonu zůstává stále jednou z nejvýznamnějších automobilových výstav světa. Sice jste zde letos nenašli stánek značky Jeep, Mitsubishi, Peugeot, Fiat nebo Nissan, ale například německé značky se v domácím prostředí jako vždy pořádně rozšouply.

 

Koncern Volkswagen mimo jiné předvedl, jak je daleko na cestě k autonomním vozidlům. Už na březnové Ženevě ukázal koncept Volkswagen Sedric, který je dost daleko od dnešní představy o autě a individuální dopravě vůbec. Holá kabina pro pasažéry na kolech se má po přivolání tlačítkem sama objevit, naložit cestující, odvézt je na požadované místo a zase někam zmizet. Má být spolehlivější než taxi a postarat se zcela sama o sebe. Zdaleka to není hudba vzdálené budoucnosti, protože šéf koncernu Volkswagen Müller teď ve Frankfurtu prozradil, že už nyní budou zaměstnanci ve Wolfsburgu Sedric používat k cestování po továrně, zatím v testovacím provozu.

 

K Volkswagenu se teď ve Frankfurtu přidala v rámci koncernu značka Audi s konceptem Aicon, který je také vizí zcela autonomního vozu s řízením nejvyšší úrovně automatizace 5. Opět stačí jen uvést cíl cesty a v pohodlném a velmi luxusním interiéru bez důvěrně známých předmětů, jako je volant či pedály, se věnovat svým záležitostem.

 

Uprostřed těch blýskavých poslů budoucnosti bychom ale neměli zapomenout, že auto, které s vámi maximálně spolupracuje a v krizových chvílích se o sebe postará, můžete mít už dnes! Vůz s monitorovacím systémem All4car vám kdykoli sdělí, kdo ho řídí, kudy projel a kde právě jede, jak rychle a s jakou spotřebou. Sám si řekne o pravidelnou prohlídku, výměnu pneumatik nebo návštěvu STK. A když ho zaparkujete a stane se předmětem zájmu nějakých pobertů, ohlásí napadení, únos nebo nakládání a vy můžete nejen sledovat trasu jeho nedobrovolné cesty, ale v případě potřeby i zablokovat zapalování.

 

Kvůli autu, které se o sebe postará samo, nemusíte až do Frankfurtu. Budoucnost už začala tady, v All4car!

bottom of page