On-line sledování vozidel
Elektronická kniha jízd

All4CAR

Články

Myslíme také na lidské zdraví a životy

Přidáno 20.05.2014

Monitorovací systém pro sledování vozidel je obecně chápán především jako nástroj ekonomického řízení provozu autoparku a dále jako účinná ochrana vozidla proti zcizení.

Ekonomický přínos je jednoznačný. Pokud může majitel firmy podrobně kontrolovat kromě pohybu všech vozidel i náklady na jejich provoz a způsob jízdy každého řidiče, má v ruce potřebné údaje pro vyhodnocení ekonomiky provozu autoparku a pro zavedení takových opatření, která přinesou okamžité finanční úspory. Také automatické generování knihy jízd přináší jednoznačnou úsporu lidské práce a času.

Ochrana investic a majetku stojí na počátku postupného zdokonalování monitorovacích jednotek, které nyní, při vybavení příslušnými senzory, dokážou na dálku podávat aktuální informace o všem, co se s vozem děje. Sledují pohyb nebo náklon automobilu, otevření kapoty atp. Monitorovací jednotku tak lze využít jako autoalarm a není problém, aby majitel zcizeného vozu nebo pracovníci centrálního pultu při on-line spolupráci s policií krádeži zabránili, nebo automobil dohledali. Vysoce funkční je v takovém případě možnost dálkového zastavení vozidla.

Majetek a provozní náklady tak máme ochráněné, ale co my? Čeští řidiči rozhodně nemají v Evropě nejlepší pověst a každodenní praxe na našich silnicích nás posouvá spíše směrem na východ. Bezohlednost a přecenění schopností řady řidičů je hlavní příčinou vysoké nehodovosti v České republice a v počtu usmrcených osob při dopravních nehodách jsme stále vysoko nad průměrem Evropské unie.

Proto jsme přišli s rozšířením funkcí monitorovacích jednotek o automatické přivolání pomoci při nehodě. Právě v kritickém okamžiku nehody rozhodují o zdraví a životech posádky automobilu minuty a rychle přivolaná pomoc má nevyčíslitelnou cenu. Přitom stačí k jednotce připojit nárazové čidlo, crash senzor, a v jednotce přednastavit telefonní čísla, na která bude rozesláno tísňové hlášení o nehodě. Jednoduché opatření s nevelkou investicí může mít vliv na životní cestu mnoha lidí.Diskuze k článku

Diskuze je prázdná


Přispět do diskuze
Jméno: Text:


Jdi zpět

Nabídka sledování vozidel

Nabízíme profesionální řešení sledování vozidel nejenom v rámci České republiky. Naše poskytované služby on-line monitoringu využívají nadnárodní společnosti po celém světě.

... více o našich službách

Ceník monitorovacích jednotek

Vzorová kalkulace pro on-line sledování vozidel, včetně kompletního ceníku služeb a zařízení pro sledování vozidel.

... ceníky a kalkulace ke stažení

Cenové akce

Zde najdete právě probíhající velice zajímavé cenové akce, včetně výprodeje staršího zařízení pro sledování vozidel.

... více o akcích

Monitorovací systém

Náš monitorovací systém pro sledování vozidel disponuje řadou nadstandardních funkcí, které usnadní správu vašeho vozového parku.

... více o GPS monitorovacím systému
All4CAR
Odkazy
Můžeme Vám poradit?