On-line sledování vozidel
Elektronická kniha jízd

All4CAR

Články

Krádež akumulátoru dopravního značení

Přidáno 22.10.2014

Nové příležitosti pro GPS monitoring. Rychle vrácená investice

Ochranu, kterou poskytuje monitoring prostřednictvím satelitu, máme spojenou především s motorovými vozidly. Ovšem někteří naši spoluobčané jsou natolik aktivní, že jejich pozornost upoutá úplně všechno, co lze na silnici zahlédnout… a ukrást.

Velká česká společnost, která se zabývá dopravním značením na našich komunikacích, zaznamenala zvýšený zájem zlodějů také o akumulátory, které zajišťují napájení například pro uzavírkové tabule. Znáte je hlavně z dálnic, kde velké oranžově blikající šipky řidiče s dostatečným předstihem upozorňují na překážku nebo stavební práce, které omezují provoz. Napájení oranžových přerušovaných světel potřebují také řady červenobílých výstražných desek, které pak navádějí auta do zúženého prostoru.

Je jasné, že nečekané vyřazení signalizace z provozu znamená pro všechny motoristy na kritickém úseku obrovské nebezpečí. Stejně velká a nepochopitelná je i bezohlednost pachatele krádeže. Jejím důsledkem přitom mohou být i zmařené lidské životy. Na takovou tragédii ale nelze čekat. Nepřetržitá ostraha signalizačních zařízení zaměstnanci nebo bezpečnostní službou není reálná, ale naštěstí se našlo jiné, profesionální a skutečně účinné řešení.

Proběhlo to jako akční epizoda z detektivního seriálu. Sebejistého zloděje na cestě z lupu naprosto šokovala nejenom nečekaná policejní kontrola jeho vozu, ale především to, že strážci zákona šli najisto. Nechali si otevřít zavazadlový prostor a tam nešlo přehlédnout schránku s akumulátorem. Po jejím otevření se navíc objevil i její „anděl strážný“ v podobě monitorovací jednotky GPS. Emoce pachatele byly natolik silné, že se ji pokusil před zraky užaslých policistů rozdupat… Obvinění z krádeže, soudu a trestu se tím pochopitelně nevyhnul.

Přitom zákrok byl klidný a díky kvalitním GPS/GSM jednotkám All4Car a spolehlivému on-line monitoringu i jednoduchý. Ve chvíli, kdy se hlídaný předmět dal neoprávněně do pohybu, dostal o tom příslušný pracovník výše zmíněné společnosti automaticky SMS zprávu a pak už stačilo, aby na svém počítači sledoval jízdu pachatele a navedl na něj policii.

Je to další doklad rychlé návratnosti investic do satelitního zabezpečení. Paleta služeb, které nabízí GPS monitoring, se navíc neustále rozšiřuje a je pro všechny uživatele cenově dostupnější. Nejlépe se o tom přesvědčíte na stránkách www.all4car.cz. Z uvedeného příkladu je navíc zřejmé, že tento systém dokáže ochránit nejen hmotné statky, ale i to nejcennější co máme – zdraví a životy.Diskuze k článku

Diskuze je prázdná


Přispět do diskuze
Jméno: Text:


Jdi zpět

Nabídka sledování vozidel

Nabízíme profesionální řešení sledování vozidel nejenom v rámci České republiky. Naše poskytované služby on-line monitoringu využívají nadnárodní společnosti po celém světě.

... více o našich službách

Ceník monitorovacích jednotek

Vzorová kalkulace pro on-line sledování vozidel, včetně kompletního ceníku služeb a zařízení pro sledování vozidel.

... ceníky a kalkulace ke stažení

Cenové akce

Zde najdete právě probíhající velice zajímavé cenové akce, včetně výprodeje staršího zařízení pro sledování vozidel.

... více o akcích

Monitorovací systém

Náš monitorovací systém pro sledování vozidel disponuje řadou nadstandardních funkcí, které usnadní správu vašeho vozového parku.

... více o GPS monitorovacím systému
All4CAR
Odkazy
Můžeme Vám poradit?