On-line sledování vozidel
Elektronická kniha jízd

All4CAR

Články

Chystáte se na hory? Pozor, nejste sami!

Přidáno 23.12.2017

Dlouho dopředu vyprodané hotely a penziony v lyžařských centrech o tom hovoří jasně – rok od roku přibývá Čechů a Moravanů, kteří chtějí sváteční dny i Silvestra strávit na zasněžených kopcích. Utečou sem před civilizačním shonem, pobaví se s přáteli a navíc si protáhnou tělo při zimních sportech. A letos po pořádné úvodní dávce sněhu láká bílá atmosféra hor dvojnásob.

 

Zimní sezóna ale bohužel začíná také pro zloděje, kteří se specializují na krádeže aut návštěvníků hor i na jejich obsah. Z pohledu lupiče je to celkem logické rozhodnutí. Kdo má na dovolenou na horách, určitě nouzí netrpí a dovede také utratit víc peněz za kvalitní, nebo i luxusní vůz, a za sportovní vybavení. Navíc poleví ostražitost majitele. Zatímco během roku je díky letitým zvyklostem auto parkováno v relativním bezpečí garáže, na dvorku nebo pod okny domu, v horských střediscích se díky nedostatku pakovacích míst musí často vzít zavděk jakýmkoliv místečkem, kam se auto vejde. Mimo dohled majitele, který navíc s celou rodinou nebo partou přátel stejně stráví celý den na sjezdovkách nebo běžeckých tratích.

 

Úplně zabránit lapkům v činnosti asi nejde, ale určitě lze riziko krádeže a důsledky zmírnit preventivními opatřeními. Začít můžeme už tím, že z auta nebudeme dělat výkladní skříň supermarketu. Sportovní náčiní a oděvy v pestrých barvách svítí z oken vozu do dálky, a když pak přilákaný grázl uvidí ještě zajímavou elektroniku, je rozhodnuto! Pokud neodveze auto celé, je i jeho „vybílení“ dílem okamžiku. A to klidně i na parkovišti, které zaplatíte jako hlídané. Nenechávejte v autě viditelné ani prázdné tašky a obaly. Že v nich nic není, zjistí zloděj, až když vám rozbije okno.

Výše zmíněné střežené parkoviště sice při velkém pohybu aut není stoprocentní zárukou, ale určitě bychom si měli vybírat místa pokud možno pod dohledem – nejlépe bezpečnostních kamer. Ty naštěstí začínají být samozřejmostí také na parkovištích lepších hotelů a penzionů. Odradit mohou i taková bezpečnostní opatření, jako jsou zámky na řadicí páce nebo na volantu, nebo vypískovaný VIN kód na sklech. To ale bohužel „vysokohorské profesionály“ většinou neodradí, takže alespoň částečnou satisfakci může následně přinést dobře uzavřené pojištění.

 

Úplně nejlepším řešením je vybavit svůj vůz profesionálním satelitním sledováním All4car! S ním máte auto nepřetržitě pod dohledem nejen vy, ale i centrální pult naší firmy a v případě potřeby bude o aktuálním pohybu vědět i policie. Vůz můžeme vybavit čidly, která ohlásí, když se s autem děje něco nekalého. Sami si můžete nastavit oblast, kterou auto nesmí opustit, případně už odcizenému miláčkovi na dálku vypnout zapalování a poslat k němu policii.

 

Nic lepšího než satelitní monitoring All4car pro klidnou dovolenou asi nepořídíte. Snad jen jedovatou kobru do auta. Ta toho ale v zimních teplotách moc nepředvede…Diskuze k článku

Diskuze je prázdná


Přispět do diskuze
Jméno: Text:


Jdi zpět

Nabídka sledování vozidel

Nabízíme profesionální řešení sledování vozidel nejenom v rámci České republiky. Naše poskytované služby on-line monitoringu využívají nadnárodní společnosti po celém světě.

... více o našich službách

Ceník monitorovacích jednotek

Vzorová kalkulace pro on-line sledování vozidel, včetně kompletního ceníku služeb a zařízení pro sledování vozidel.

... ceníky a kalkulace ke stažení

Cenové akce

Zde najdete právě probíhající velice zajímavé cenové akce, včetně výprodeje staršího zařízení pro sledování vozidel.

... více o akcích

Monitorovací systém

Náš monitorovací systém pro sledování vozidel disponuje řadou nadstandardních funkcí, které usnadní správu vašeho vozového parku.

... více o GPS monitorovacím systému
All4CAR
Odkazy
Můžeme Vám poradit?