On-line sledování vozidel
Elektronická kniha jízd

All4CAR

Články

Šokující srovnání!

Přidáno 13.11.2014

Před čtvrt stoletím nás od tehdejší Spolkové republiky Německo dělila železná opona s elektrickými dráty a dobře vycvičenými vlčáky. Po pětadvaceti letech nadějí, že se vracíme do západní Evropy, mezi slušné lidi, s hrůzou zjišťujeme, že místo hermetické opony je mezi námi propast. Civilizační propast!

 

Jak jinak si můžeme vyložit čerstvé statistické údaje, které se právě objevily v médiích? Vycházejí z děsivé tiskové zprávy společnosti Cebia ze dne 7. října 2014, která srovnává počet krádeží osobních aut mezi dvěma sousedními zeměmi Evropské unie.

 

V Česku se kradou auta pětkrát víc než v Německu!

 

Matematika je to nelítostná: zatímco v Německu připadalo v roce 2013 na tisícovku provozovaných osobních aut 0,43 ukradeného vozidla, u nás to bylo 2,23 zcizených automobilů. Skutečně pětkrát víc!

 

Nebo ještě názorněji. V České republice nám loni zloději ukradli 10 736 auťáků, v Německu jich bylo 18 805. Zdá se vám, že ten rozdíl není zásadní? Ale je, v Německu jezdí desetkrát víc aut než u nás!!!

 

Ani další statistika nás nepotěší…

 

Ke zprávě německé asociace pojišťoven GDV, která zpracovala počet krádeží automobilů v jednotlivých lokalitách, si vezměte mapu střední Evropy a vybarvěte si pastelkou oblasti, o kterých je v ní řeč. Pak už budete jen koukat.  Kromě toho, že se jako všude na světě kradou auta ve velkých městech, vymalujete si na mapě Německa příhraniční oblasti sousedící s Českou republikou a s Polskem. Přesněji, je to území bývalého východního Německa. Ještě pastelku neodkládejte, v Česku si kromě obligátní Prahy a Středočeského kraje hezky temně vybarvěte oblast severních Čech a Moravskoslezský kraj. To je krásná mapa, co? Hezky se nám rýsuje pás automobilové zlodějiny.

 

Šetříme na prevenci?

 

Z výše zmíněné zprávy společnosti Cebia vyplývá, že loni se Německu se prodaly téměř 3 miliony nových osobních vozidel, zatímco u nás jen necelých 165 tisíc. Při přepočtu poměru odcizených vozidel na prodej nových vychází, že v Německu se kradou auta dokonce desetkrát méně než v České republice.

 

Není to také tím, že Němec u nového vozu nešetří na zabezpečení, od mechanických prvků po sofistikovaný satelitní monitoring, zatímco Čech zápasí s tím, aby na nové auto vůbec finančně dosáhl? Nebo zabezpečení považujeme za zbytnou investici?

 

A co policie?

 

Rajskou hudbou pro uši zlodějů musí být zpráva, že objasněnost krádeží dvoustopých vozidel se u nás dlouhodobě pohybuje někde kolem 15 %. Pokud nemáte auto pojištěné, tak to vypadá, že je oznámení krádeže ztrátou času. Zahlédnout v noci v ulici policejní vůz, jehož posádka alespoň vizuálně kontroluje zaparkovaná auta, je zázrak. Údajně nemají prostředky na benzin, dostatek lidí… to už je obehraná písnička. Stejně jako to, že městští strážníci se v ulicích raději věnují lukrativnímu odtahování špatně zaparkovaných aut.

 

Dobrou zprávu jsme se dozvěděli od pražské policie 14. října. Odhalila organizovaný gang zlodějů aut, který byl tak aktivní, že si policie od jeho rozprášení slibuje až o třetinu nižší počet ukradených vozů v Praze. No tak hurá, ještě dva gangy…

 

Chtěli bychom vědět proč!

 

Jaké jsou vaše zkušenosti? Jaký je váš názor na skutečnost, že německý majitel auta může spát mnohem klidněji, než ten český? Je to tím, že v Německu je víc slušných lidí a míň zlodějů, že u nás kradou bílí nezaměstnaní nebo Cikáni pod pseudonymem Romové, organizované bandy z Polska a z Východu? Nebo podceňujeme zabezpečení vozů stejně jako státní a městská policie prevenci i vyšetřování krádeží? Diskuze je otevřená pro vás.Diskuze k článku

Diskuze je prázdná


Přispět do diskuze
Jméno: Text:


Jdi zpět

Nabídka sledování vozidel

Nabízíme profesionální řešení sledování vozidel nejenom v rámci České republiky. Naše poskytované služby on-line monitoringu využívají nadnárodní společnosti po celém světě.

... více o našich službách

Ceník monitorovacích jednotek

Vzorová kalkulace pro on-line sledování vozidel, včetně kompletního ceníku služeb a zařízení pro sledování vozidel.

... ceníky a kalkulace ke stažení

Cenové akce

Zde najdete právě probíhající velice zajímavé cenové akce, včetně výprodeje staršího zařízení pro sledování vozidel.

... více o akcích

Monitorovací systém

Náš monitorovací systém pro sledování vozidel disponuje řadou nadstandardních funkcí, které usnadní správu vašeho vozového parku.

... více o GPS monitorovacím systému
All4CAR
Odkazy
Můžeme Vám poradit?